Ruku na srdce a priznajte sa, kto z vás nespomína rád na vtipné príbehy z dovoleniek na chalupe. A ak ste sa aj tento rok rozhodli pre túto typickú slovenskú dovolenku, namiesto exotických krajín, dajte si aj tu pozor na eventuálnych „teroristov“. O kom je reč? No predsa o starých známych plošticiach, mravcoch a všiach. Ale našťastie sa pred týmito nepriateľmi vieme veľmi dobre ochrániť. Na dreveniciach uprostred prírody je dosť ťažké udržiavanie pravidelnej čistoty a hygieny. A to hlavne na tých chatách, ktoré sa využívajú zväčša len v letných obdobiach. Niekedy nestačí všetko pekne poumývať. Radšej si do kufra so sebou pribaľte aj účinné prostriedky na odstránenie lezúceho hmyzu a prevenciu pred nimi.

Používané matrace sú častokrát rajom pre ploštice a blchy. Veľakrát nevieme, kto všetko na nich prenocoval a čisté plachty nestačia na to, aby nás ochránili. Sprejom na ploštice tento problém vyriešite raz-dva. Stačí nasprejovať na matrac, okolie postele a nočné stolíky a môžete si vychutnávať dovolenku. Samozrejme súčasťou prírody je aj lezúci hmyz. Ale nikomu sa nepáči, keď mu po kuchyni lezú mravce a pochutnávajú si na našom jedle. A ani náhodné stretnutia so švábmi nie sú vítané. Ako sa pred nimi ochrániť? Na uzavreté priestory je ideálny sprej na lezúci hmyz. Je úplne bez pachu a jedno použitie vás bezpečne ochráni počas celej dovolenky. Na okolie chaty a do skrytých priestorov je vhodnejší prášok na lezúci hmyz.

Rodiny s malými deťmi nie sú výnimkou a pre nich prázdniny v drevenici sú hádam jedným z najkrajších zážitkov. Nemôžete ich ochrániť pred modrinami, odretými kolenami, či hádkami počas hier. Ale môžete sa ľahko vyhnúť tomu, aby si doniesli domov na vlasoch „malých návštevníkov“. Ideálna prevencia proti všiam a hnidom je sprej, ktorý stačí nastriekať na vlasy po umytí šampónom a máte o problém menej. Nezaberie vám veľa miesta v kufri ale ušetrí vám čas a nervy pri prípadnom rozšírení týchto parazitov.

Niekedy stačí málo a dá sa jednoducho vyhnúť týmto nepríjemnostiam. Preto sa nenechajte odradiť, lebo zaručená zábava, relax a vtipné historky sú základnou ingredienciou dovolenky na chate.